ساز استوک؛ بزرگترین مرجع خرید و فروش انواع ساز و تجهیزات استدیویی آکبند و دست دوم

قوانین و مقررات سایت ساز استوک

به ساز استوک خوش آمدید

جناب آقای مهندس مصطفی نجم بین صاحب امتیاز و سهام دار اصلی سایت ساز استوک به همراه گروه پشتیبانی شرکت سئوراز و سیماگر سایت ساز استوک  را برای آسان‌سازی معاملات و حذف واسطه‌ها طراحی کرده است. دریافت خدمات از سایت ساز استوک در گرو رعایت کردن شرایط و قوانین سازاستوک است. سازاستوک در چارچوب ماده ۱۰ قانون مدنی، این شرایط و قوانین را با کاربران خود در میان می‌گذارد و موافقت الزام‌آور کاربران با مفاد آن را کسب می‌کند. لطفاً قبل از استفاده از خدمات سازاستوک این شرایط و قوانین را مطالعه کنید.روشن است که استفاده از سایت و اپلیکیشن ساز استوک به معنی پذیرفتن کامل این شرایط و قوانین است. در نظر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه اختلاف میان شما و سازاستوک، حقوق و تعهدات طرفین بر اساس مفادی که در ادامه می‌خوانید، تعیین می شود. در زمان اختلاف، ادعای ناآگاهی و عدم اطلاع از شرایط و قوانین سازاستوک قابل قبول نخواهد بود.

ماده 1 – در صورت بروز هرگونه اختلاف بین کاربر و سازاستوک رعایت موارد زیر لازم است:

 • ·         ۱- کاربر موظف است حسب صلاحدید و درخواست سازاستوک در جلسات حضوری یا آنلاین شرکت کند.
 • ·         ۲- در مواردی که به صلاحدید سازاستوک نیاز به تشکیل جلسه حضوری یا آنلاین نیست، کاربر موظف است حداکثر همکاری را با تیم پشتیبانی سازاستوک داشته باشد.
 • ·         ۳- در صورت عدم حصول توافق، با رضایت کاربر، سازاستوک حق دارد برای تعیین کارشناس متخصص و مستقل جهت بررسی موضوع و حل اختلاف اقدام کند. در صورتی که اختلاف به هر دلیل حل و فصل نشود، هر یک از طرفین مختار خواهد بود که به مرجع قضایی مراجعه کند.
 • ·         ۴- تشریفات مربوط به کارشناسی و میزان تعهد سازاستوک به مذاکره، منوط به موارد اختلاف سازاستوک و کاربر است. در صورتی که اختلاف بین کاربران رخ دهد، سازاستوک در این زمینه مسئولیتی ندارد، ولی تلاش می کند در حد امکان با مراجعان همکاری کند.

ماده 2- سیاستهای مربوط به کلاهبرداری و مزاحمت 

هرچند سازاستوک مسئولیتی در قبال صحت‌سنجی معاملات ندارد و کاربران باید در هنگام معامله هویت طرف قرارداد را خودشان احراز کنند و از امن بودن و صحت شرایط قرارداد مطمئن شوند، ولی با این همه، حق پیگیری و اقدامات لازم در موارد وقوع تخلف برای سازاستوک محفوظ است. سازاستوک در حد توان خود، امکان وقوع کلاهبرداری را کم کرده است و کاربران متخلفی را که قصد اقدامات مجرمانه دارند، مسدود می‌کند. سازاستوک همچنین گزارش و اطلاعات مربوط به تخلفات را در اختیار مقامات ذی‌صلاح قرار می‌دهد. با وجود عدم مسئولیت، اقدامات سازاستوک به منظور احترام به قوانین و جلب رضایت کاربران و در راستای سیاست‌ها و ارزش‌های سازاستوک است. تمام کاربران ضمن استفاده از سازاستوک صراحتاً موافقت خود با شرایط و قوانین سازاستوک را اعلام می‌کنند، بنابراین اگر اقدامی انجام دهند که تخلف یا جرم باشد، به سازاستوک حق می‌دهند که به تشخیص خود اقدامات بازدارنده و تدابیر مقابله با وقوع تخلف را به کار بگیرد. در برابر کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای کاربران و هرگونه سوء رفتار که موجب خدشه‌دار شدن آرامش کاربران یا ضرر ایشان شود، سازاستوک حق واکنش به اقدام فرد خاطی و پیگرد او را برای خود محفوظ می داند. 

ماده 3 – سیاستهای مربوط به چت و تماس طرفین

چت « سازاستوک » یک فضای ارتباطی عمومی بین آگهی‌گذار و بیننده آگهی است که با هدف تسهیل ارتباط و معاملات ارائه شده‌ است. هرگونه استفاده از چت سازاستوک به معنی پذیرفتن ضوابط و شرایط زیر است:

 • ·          مکاتبات کاربران در چت سازاستوک باید مرتبط به آگهی و در خصوص ارائه و دریافت کالا و خدمات مورد اشاره باشد. استفاده از چت سازاستوک برای مقاصد دیگر از جمله ارتباطات خصوصی و امور سیاسی و اجتماعی مجاز نیست.
 • ·          استفاده از چت سازاستوک صرفاً باید مربوط به معاملات باشد. برای ایجاد محیطی ایمن و جلوگیری از سوءاستفاده و مزاحمت و کلاهبرداری، سازاستوک در صورت لزوم ممکن است با سیستم‌های ماشینی یا انسانی بر مکاتبات نظارت کند.
 • مواردی از قبیل فرستادن پیام و محتوای غیر اخلاقی یا نامربوط به معامله، استفاده از ادبیات غیر مؤدبانه، هرگونه تبلیغات، ارائه اجناس و خدماتی که خلاف شرایط و قوانین کشور و سازاستوک هستند، ارسال پیام‌های انبوه، در صورت گزارش شدن توسط کاربران، با دقت بررسی خواهند شد. طبق شرایط و قوانین سازاستوک ، این اقدامات می‌تواند به تعلیق یا مسدود شدن دائمی حساب کاربر متخلف منجر شود.
 • کاربران سازاستوک متعهد هستند تمام قوانین و مقررات جاری کشور را در محیط چت رعایت کنند و ممنوعیت هرگونه مزاحمت و توهین و فحاشی و افترا و نشر اکاذیب و سایر عناوین کیفری از این دست در سازاستوک را بپذیرند. در صورت نقض این موارد، کاربر شخصاً مسئول بوده و سازاستوک علاوه بر حمایت از اشخاص زیان‌دیده، حق پیگیری کیفری موضوع یا مطالبه جبران خسارت خود را محفوظ می‌داند. در چنین مواردی، سازاستوک به تشخیص خود اقدامات لازم (از جمله تعلیق یا مسدود کردن دائم حساب اشخاص متخلف) را اجرا می‌کند. کاربرانی که از نقض شرایط و قوانین فوق صدمه دیده‌اند، رضایت داده‌اند که موضوع را فقط علیه کاربر متخلف پیگیری نموده و ادعایی علیه سازاستوک نداشته باشند. هرگاه در خصوص موارد فوق، مراجع قانونی و قضائی به سازاستوک مراجعه کنند، سازاستوک تمام اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار خواهد داد. اگر بابت پیگیری‌های مراجع صالح، هزینه‌هایی به سازاستوک تحمیل شود، سازاستوک حق رجوع به کاربر متخلف را دارد.

ماده 4 – هزینه ها و خدمات  

 • در سایر دسته‌بندی‌ها، ارسال آگهی برای کاربران، تا سقف مشخصی در ماه، رایگان است. بدیهی است برای ارسال آگهی بیش از تعداد مشخص‌شده، نیاز به پرداخت هزینه بر اساس تعرفه خدمات سازاستوک است.
 • در تمام دسته‌بندی‌ها، استفاده از خدمات ویژه سازاستوک برای افزایش بازدید آگهی‌ها نیاز به پرداخت هزینه بر اساس تعرفه خدمات سازاستوک دارد.
 • سازاستوک ممکن است تعرفه‌های خود را عوض کند. هرگونه تغییر در تعرفه آگهی‌ها، در صفحه تعرفه خدمات سازاستوک  به روز می‌شود. کاربران با استفاده از خدمات سازاستوک ، تمام هزینه‌ها را قبول و حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می‌کنند.

ماده 5 – حقوق و مسئولیت های سازاستوک

 • حسب تاییدیه صادره از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، سازاستوک به عنوان یک مرجع قانونی ذی‌صلاح پلتفرم ارائه دهنده خدمات میزبانی می باشد. مطابق بند «ب» ماده ۱ آیین‌نامه جمع‌آوری و استنادپذیری ادلهٔ الکترونیکی، مصوب ۱۳۹۳، سایت و اپلیکیشن سازاستوک ، فضای ایجاد شده توسط سامانه‌های رایانه‌ای، مخابراتی و ارتباطی تحت تصرف یا کنترل خود را به کاربران واگذار می‌کند تا توسط کاربر متقاضی، داده‌های رایانه‌ای را جهت نگهداری، انتشار، توزیع یا ارائه در شبکه‌های داخلی یا بین‌المللی یا هر منظور دیگر ذخیره یا پردازش کنند. سایت و اپلیکیشن سازاستوک منطبق با این تعریف، فضایی را در سامانه رایانه‌ای خود در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا آگهی‌های خود را منتشر کنند. در نتیجه، هر کاربر مستقیماً آگهی خود را منتشر می‌کند و سایت و اپلیکیشن سازاستوک هیچگونه دخل و تصرفی در انتشار و عرضه و پالایش آگهی‌ها ندارد. 
 • ·          کاربران سازاستوک با فعالیت در سایت و اپلیکیشن سازاستوک ، موافقت خود را با عدم مسئولیت سازاستوک در قبال اقدامات سایر کاربران اعلام کرده‌اند.
 • ·          تمام محتویات آگهی‌ها اعم از موضوع، توضیحات، لینک و… توسط کاربران ارائه می‌شود، بنابراین سازاستوک هیچ مسئولیتی در قبال تضمین کیفیت و امنیت و قیمت و مواردی از این دست ندارد. کاربران باید همواره حین معاملات خود جوانب احتیاط را رعایت کنند. انتشار یک آگهی در سازاستوک به معنای قبول مسئولیت یا تضمین قیمت و امنیت و صحت مندرجات آن آگهی توسط سازاستوک نیست. نهایتاً طرفین هر معامله در خصوص این موضوعات مسئولیت دارند و حق هیچگونه رجوع به سازاستوک وجود ندارد.
 • مشکلات احتمالی در استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی به سازاستوک مربوط نیست بنابراین سازاستوک مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.
 • در خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از ارتباط کاربران با یکدیگر، سازاستوک هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت؛ حتی اگر خسارات قابل پیش‌بینی باشد.
 • سازاستوک هیچگونه مسئولیتی در خصوص کامل بودن یا صحت و جامعیت و اصالت اطلاعات منتشر شده توسط کاربران ندارد. مسئولیت صحت اطلاعات با کاربری است که آگهی را منتشر می‌کند. کاربری که قصد معامله یا هرگونه ارتباط با آگهی‌گذار را دارد، باید محتوای آگهی را شخصاً راستی‌آزمایی کرده و صرفاً با مسئولیت خود و کسب اطلاعات لازم عمل کند؛ بنابراین حق رجوع به سازاستوک بابت این موارد را ندارد.
 • ·          سازاستوک در قبال خسارات جانی و مرگ و آسیب روحی و روانی ناشی از آگهی‌ها و سهل‌انگاری کاربران، هیچگونه مسئولیتی اعم از مادی و معنوی ندارد.
 • سازاستوک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه تقلب یا رفتار متقلبانه کاربران ندارد.
 • ·          سازاستوک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هرگونه زیان کسب و کارها (مانند: از دست دادن سود، درآمد، تولید، پس‌انداز پیش‌بینی شده، کسب و کار، قراردادها، فرصت‌های تجاری) ندارد.
 • ·          سازاستوک هیچگونه مسئولیتی در خصوص هک شدن احتمالی سایت یا قطع شدن آن، اختلال موقت خدمات به دلایل فنی یا قطعی اینترنت، از دست رفتن سوابق و اطلاعات کاربران به دلایل مشابه و ایراد خسارت به کاربران ناشی از موارد مندرج در این ماده بدون قید انحصار ندارد. این بند ربطی به اقدامات معقول و متعارف سازاستوک جهت صیانت از حقوق کاربران ندارد و شامل موضوعات غیر قابل پیش‌بینی و خارج از کنترل و موارد فورس ماژور سازاستوک می‌شود.
 • کاربرانی که  به هر طریق و به  هر منظور، هر نوع اطلاعات مرتبط با سازاستوک را (مانند: شماره تلفن همراه یا کد تایید ارسال‌شده از سازاستوک) در اختیار اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از سایت و اپلیکیشن سازاستوک قرار دهند، خود مسئول عملشان هستند و سازاستوک در قبال این اقدامات و عواقب آنها هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 • ·          کاربر سازاستوک می‌پذیرد، در صورت بارگذاری آگهی‌ خلاف سیاست‌های سازاستوک و یا هرگونه عملکرد مخرب یا خلاف قوانین در ثبت آگهی یا غیره، اقدام او موجب خدشه‌دار شدن اعتبار سازاستوک محسوب می‌گردد و حق پیگیری در این موارد برای سازاستوک محفوظ است. همچنین، در این موارد سازاستوک هیچ مسئولیتی در خصوص بازگرداندن وجه آگهی ندارد و حق عدم استرداد آن را به عنوان جبران خسارت خواهد داشت.
 • کاربر می‌پذیرد با انتشار هرگونه آگهی در سایت یا اپلیکیشن سازاستوک ، تمام حقوق ناظر به حق مولف و حق طرح دعوای ناشی از آن را به سازاستوک منتقل می‌کند.
 • در صورتی که کاربر اقدام به خرید بسته از طریق پنل خاصی کند، بنا بر مقررات آن پنل، ممکن است سازاستوک به تشخیص خود به نحو دیگری با کاربر توافق کند.
 • ·          پنل های خریداری‌شده در سازاستوک قائم به شخص هستند و و صاحب پنل اجازه واگذاری آن را به دیگران ندارد؛ لذا در صورت مشاهده واگذاری پنل توسط صاحب آن؛ حق حذف پنل،مسدود سازی صاحب پنل،ضبط هزینه پنل و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت برای سازاستوک محفوظ است.
 • کاربر سازاستوک می‌پذیرد که از سازاستوک صرفا برای مقاصد تجاری و اقتصادی استفاده نماید.بدیهی است هرگونه فعالیت با غیر از این هدف اعم از و نه محدود به؛ اهداف سیاسی، اجتماعی و غیره در سازاستوک ممنوع است. سازاستوک در صورت مشاهده آگهی با اهداف ممنوعه حق تعلیق و یا مسدودسازی کاربر و همچنین ضبط هزینه و عدم استرداد آن به عنوان جبران خسارت را دارد.
 • کاربر دارای کسب و کار می‌پذیرد که به منظور ثبت آگهی در حوزه فعالیت خود، مکلف به اخذ پنل کسب و کاری است. در صورتیکه کاربر، آگهی مربوط به کسب و کار خود را به صورت آگهی شخصی ثبت نماید، سازاستوک حق حذف آگهی و مسدود سازی کاربر را دارد.
 • ·          از پرداخت هرگونه بیعانه خودداری بفرمایید.

ماده 6 – ضمانت اجرای سوءاستفاده از سایت و اپلیکیشن سازاستوک

 • این حق برای سازاستوک محفوظ است که هرگاه لازم بداند آگهی‌های مغایر با شرایط و قوانینش را حذف کند.
 • ·          این حق برای سازاستوک محفوظ است که در راستای افزایش امنیت کاربران و به تشخیص خود، هرگاه لازم بداند، حساب کاربری فردی را که شرایط و قوانین مندرج در این سند را رعایت نمی‌کند، موقتاً یا به طور دائم، تعلیق یا مسدود کند.
 • کاربران سازاستوک می‌توانند از طریق گزارش مشکل آگهی یا ارتباط با پشتیبانی، به سازاستوک در تشخیص هرگونه مشکل یا محتوای نامناسب کمک کنند. با همراهی کاربران، سازاستوک در اخذ تصمیمات فنی و قانونی لازم برای کاهش خطرات احتمالی و افزایش کیفیت خدمت‌رسانی اقدام می‌کند.
 • سازاستوک در خصوص استرداد یا عدم استرداد وجوه آگهی‌هایی که بدون رعایت شرایط فوق حذف شده‌اند، با بررسی شرایط آن آگهی‌‌ها تصمیم گیری خواهد کرد و نتیجه برای کاربران سازاستوک لازم الاتباع است.
 • ·          سوء استفاده از سایت و اپلیکیشن سازاستوک به هر روش، استفاده از هر نوع برنامه‌ مخرب و جاسوسی و ربات‌، کرال کردن اطلاعات، استفاده از اختلال سرویس‌ها، هرگونه روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت و اپلیکیشن و محتویات آن شامل شماره تماس و تصویر و توضیحات آگهی، از طریق هر سیستم و شبکه ممنوع است. در صورت مشاهده چنین فعالیت‌هایی، حق هرگونه پیگیری قانونی برای سازاستوک محفوظ خواهد بود. همچنین سازاستوک می‌تواند به صلاحدید خود دسترسی به سایت و اپلیکیشن سازاستوک را برای کاربر متخلف محدود یا مسدود کند.

ماده 7 – سیاست‌های انتشار عکس در آگهی‌ها

 • کاربر سازاستوک در برابر عکس‌های آگهی‌های خود شخصاً مسئولیت دارد. کاربر سازاستوک باید با رعایت قوانین و مقررات جاری کشور و شرایط و قوانین سازاستوک ، ضمن رعایت و حفظ حقوق اشخاص ثالث، برای انتشار تصویر اقدام کند. در صورت تمایل به استفاده از عکس، کاربر سازاستوک باید از تصاویر واقعی و باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمت آگهی استفاده کند. اندازه‌ی تصویر باید حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر ۲۰ مگابایت باشد.

با صدق کردن هر یک از موارد زیر، سازاستوک این حق را دارد که از انتشار تصویر مورد نظر جلوگیری کرده یا برای حذف آگهی اقدام کند.

 • ·               استفاده از تصویر لوگو
 • ·               تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت
 • ·               تصویر نامرتبط با کالا یا خدمت ارائه‌شده
 • ·             تصویر آگهی‌های دیگر در سازاستوک
 • ·             اسکرین‌شات و عکس‌های دانلودی و به طور کل هر عکسی که مستقیماً از خود کالا گرفته نشده باشد.
 • ·               تصویر غیر واقعی و ساخته‌شده با نرم‌افزار‌های طراحی سه‌ بعدی
 • ·               تصویر مات و ویرایش‌شده توسط نرم‌افزار یا دارای کادر
 • ·               ترکیب عکس در یک عکس
 • ·               تصویری که نیاز به چرخش داشته باشد.
 • ·               تصویر کالا و خدمات غیر مجاز
 • ·               تصویر مغایر با عرف جامعه یا قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • ·               استفاده ابزاری از تصویر اشخاص در آگهی
 • ·               نمایش قیمت، شماره تماس، ایمیل، آدرس سایت در تصویر
 • ·               تصویر حاوی متن، توضیحات، نام کسب‌ و کار یا هرگونه عبارت تبلیغاتی

 ماده 8 – سیاست‌های انتشار آگهی 

 موارد ممنوعه برای انتشار آگهی در سازاستوک از این قرار است:

 • ·               انتشار هرگونه آگهی که خارج از قلمرو سرزمینی ایران باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن شامل چیزی‌ باشد که نگهداری و خرید و فروش آن در قلمرو سرزمینی ایران غیرقانونی است.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوا و تصویر آن در لیست کالاها و فعالیت‌های ممنوعه قرار دارد.
 • ·               انتشار آگهی تکراری
 • ·               انتشار هرگونه آگهی‌ که شامل عباراتی غیرمرتبط با موضوع آگهی باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که مضمون آن مستهجن و مبتذل و نامتعارف یا بر خلاف قوانین کشور باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که شامل توهین‌ و نشر اکاذیب و افترا باشد و محتوای آن منجر به نقض حقوق مادی و معنوی شخص ثالث یا تعرض به اموال و دارایی او شود.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که حاوی خبرپراکنی سیاسی و اجتماعی و مذهبی یا عقاید شخصی و دعوت به تظاهرات و کمپین‌ها باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی در دسته‌بندی نادرست
 • ·               انتشار هرگونه آگهی با عنوان و محتوای نادرست و مبهم و گمراه‌کننده
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که مخل آرامش جامعه یا مغایر با ارزش‌های سازاستوک باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که ناقض حقوق مالکیت فکری سازاستوک یا اشخاص ثالث باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که موضوع و محتوای آن به تشخیص نهادهای تخصصی موقتاً دارای محدودیت یا ممنوعیت باشد.
 • ·               انتشار هرگونه آگهی که منجر به نفرت‌پراکنی یا بی‌احترامی به گروه‌های قومی و مذهبی و جنسیتی شود.
 • ·               انتشار هرگونه محتوایی که حقوق زنان، کودکان، سالمندان، مهاجران خارجی یا موارد مشابه را نقض کند.

ماده 9- شرایط عمومی استفاده از سازاستوک

وجود شرایط زیر برای فعالیت در سایت یا اپلیکیشن سازاستوک الزامی است:

 • ·          داشتن ۱۸ سال خورشیدی تمام. برای افراد کوچکتر، انتشار آگهی باید با نظارت ولی صورت بگیرد.
 • ثبت شماره تلفن همراه فعال که کد تایید به آن شماره ارسال شود.
 • ·          عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها، مصوبات، دستورالعمل‌های جاری جمهوری اسلامی ایران، دستورات مقامات قضایی، عرف و نظم عمومی.
 • ·          عدم مغایرت فعالیت کاربر یا آگهی‌های او با شرایط و قوانین مندرج در سایت و اپلیکیشن سازاستوک.
 • ·          هر کاربر خود مسئولیت صحت اطلاعات شخصی و محتوای مندرج در عنوان و متن آگهی‌اش را بر عهده دارد. سازاستوک پلتفرمی کاربرمحور است و در حدود امکانات و توانایی‌های موجود، حق احراز هویت کاربران و نظارت بر محتوای آگهی‌ها را برای خود محفوظ می‌داند، اما چنین نظارتی مغایر با مسئولیت نهایی کاربر نیست.
 • تمام محتواهایی که در سایت و اپلیکیشن سازاستوک درج می‌شود باید به زبان فارسی باشد.

به منظور بهبود تجربه‌ی کاربری، شرایط زیر برای ثبت آگهی در «ساز استوک» وضع شده‌اند. رعایت این موارد، علاوه بر افزایش رضایت کاربران، منجر به اثربخشی هرچه بیشتر آگهی‌ها نیز می‌گردد.

 • آگهی منتشر شده به مدت یک ماه بر روی «سازاستوک» باقی می‌ماند و در صورت عدم تمدید، آگهی منقضی شده و از روی «ساز استوک» پاک می‌شود.
 • در صورت حذف آگهی، پس از گذشت 24 ساعت از حذف، امکان ثبت آگهی مشابه فراهم می‌گردد. این فاصله زمانی در دسته‌بندی خودرو 72 ساعت می‌باشد.
 • هر کاربر مجاز به ثبت حداکثر سه آگهی در روز می‌باشد.
 • هر کاربر مجاز است در هر ماه تعداد محدودی آگهی رایگان در یک شهر و دسته‌بندی به‌خصوص ثبت نماید و برای ثبت تعداد بیشتر آگهی باید هزینه پرداخت کند.
 • هر آگهی تنها در یک شهر قابل انتشار است.
 • هر آگهی می‌بایست نشان‌دهنده یک نوع کالا یا خدمت باشد.
 • آگهی‌های «درخواستی»، برای کاربرانی نمایش داده می‌شود که فیلتر نمایش آگهی درخواستی را انتخاب کنند.
 • آگهی ثبت شده از طریق وبسایت «ساز استوک» منتشر شده و هم از طریق موتور‌های جستجو (مانند گوگل) قابل مشاهده و دسترسی است.
 • پس از ثبت و انتشار آگهی، امکان ویرایش اطلاعات تماس و همچنین دسته‌بندی آگهی و شهر وجود ندارد.

عکس آگهی باید چه شرایطی داشته باشد؟

طبق تجربه به دست آمده در «ساز استوک» آگهی‌هایی که همراه با تصویر منتشر می‌شوند، نسبت به آگهی‌های بدون تصویر، ۳ برابر بازدیدکننده‌ی بیشتری دارند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می‌دهیم برای بازدهی بیشتر آگهی خود حتما از عکس استفاده نمایید.

همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازه‌ی تصویر می‌بایست حداقل 600*600 پیکسل و حجم آن حداکثر 20 مگابایت باشد.
 چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی شما صدق کند، تصویر مورد نظر منتشر نخواهد شد:

 • تصویر لوگو (جز در دسته‌بندی استخدام و کاریابی)،
 • تصویر بیش از حد کوچک یا بی‌کیفیت،
 • تصویر غیر واقعی،
 • تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)،
 • مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی،
 • تصویری که متعلق به آگهی دیگری در سازاستوک باشد،
 • تصویری که به آگهی مرتبط نباشد،
 • تصویر اول آگهی حاوی متن باشد،
 • قیمت، شماره تلفن، آدرس سایت و یا شبکه اجتماعی در هر کدام از تصاویر آگهی درج شده باشد،
 • تصویر نیاز به چرخش داشته باشد،
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند